Kaş Ekimi

Toplumda bazı hallerde yaşla bağlantısı olmadan da, çoğu kişinin muzdarip olduğu kaş dökülmesi önemli bir sorun haline gelebilir. Bunun nedenleri hakkında net bilgiler bulunmamaktadır. Çoğunlukla kaş kıllarının köklerinde meydana gelen hasarın bunda etkili olduğu düşünülür. Bu etkenin dışında saçkıran, guatr gibi rahatsızlıklarda kaş dökülmesine yol açabilir. Bu herkes için estetik bir problemdir. Çünkü yüz hatlarının görünümünü direkt olarak etkiler. Bu yüzden kaş kalemi kullanımı gibi yollara başvurulur. Ancak bu kesin bir çözüm değildir.

Kaş Ekimi Nedir?

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken şeylerden birisi kaşlardır. Özellikle gözleri belirgin hale getirmesi açısından estetik anlamda önemlidir. Kaşların istenilen gürlükte ve şekilde olması için kaş ekimi uygulaması yapılıyor. Yüz hatlarının görünüşünde kaşların yeri büyüktür. Erkek ya da kadın ayrımı olmadan herkesin yaptırabildiği bu işlem son derece faydalı bir uygulamadır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekiminde farklı yöntemler kullanılması mümkündür. En yaygın olarak kullanılan yöntemlerin başında ise FUE yöntemi geliyor. Kişinin uygunluk derecesi kontrol edilerek yöntemin uygulanmasına karar verilir. İşlem öncesinde bir muayene gerçekleştirilir. Kaşın hangi bölgesinde daha fazla dökülme meydana gelmiş ise oraya daha çok yoğunlaşılır.Bireylerin istekleri doğrultusunda kaş çizimi gerçekleştirilir. Yöntem kapsamında lokal anestezi altında ensenin alt kısmından ince kılların alımı yapılır. En ince kökler alınarak dikkatli bir şekilde muhafaza edilir.Hastanın kaş bölgesinde tüylerin ekilmesi için uygun kanallar açılır. Daha sonra ise açılan bu kanallara ensenin alt kısmından alınan ince tüy köklerinin yerleştirilmesi sağlanır. Kaş ekimin genel uygulanma prosedürü bu şekildedir.

“Kaş ekiminin yapılmasının farklı nedenleri olabiliyor. Ancak temel nedeni ise dökülen kaşların yerine kaş ekilmesidir. Yani seyrek ya da az görünen kaşların daha yoğun olmasını sağlamak amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Aynı zamanda kaşların şekillendirilmesi amacı ile de kullanılan etkili bir yöntemdir. Kişilerin istedikleri kaç görünümüne sahip olmasını sağlayan bir uygulama olarak ön plana çıkar.” DesignHairTransplant

Kaş Ekimi Kimlere Uygulanır?

Genel olarak kaş dökülmesi yaşayan insanlara uygulanır. Dökülme yaşanan bölgede eğer yeniden kaş çıkmazsa bu yönteme başvurulur. Operasyon yapılacak bölge için ilk olarak bir ön muayene yapılır ve hem inceleme gerçekleştirilir hem de uygunluk kontrol edilir. Dökülmelerin yanı sıra daha şekilli ve dolgun kaşlara sahip olmak isteyenlere de uygulanır.

Kaş Ekiminin Faydaları Nelerdir?

Kaş ekiminin çeşitli faydaları bulunuyor. Öncelikle dökülen kaşların yeniden çıkmasını sağlar. Aynı zamanda kişinin yüzünün daha estetik olmasına katkıda bulunur. Kaş ekiminin bir diğer faydası ise kişiye özel görünüm elde edilebilmesidir. Kaşların şekillendirilmesi konusunda da etkili olan bir işlemdir. Bunların yanı sıra uygun maliyetli bir operasyon olması ile de avantajlıdır.

Kaş Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İşlemden sonra doktor tarafından verilen talimatlara eksiksiz bir şekilde uymak gerekiyor. İlk gün pansuman ve benzeri bakımlara çok önem verilmelidir. Bir süre kaşların su ile temasından da kaçınmak gerekiyor. Kaşınma gibi durumlarda sürtünme yapmamak için kaşımaktan da kaçınmak gereklidir. İşlem öncesi ve sonrası için doktorunuz tarafından sizlere gerekli bütün bilgiler verilecektir.

Ekilen Kaşlar İleride Renklendirilebilir Mi?

Kaş boyamak günümüzde birçok insanın tercih ettiği bir şeydir. Özellikle kadınlar tarafından daha fazla tercih ediliyor. Bu durumla ilgili ekilen kaşların ileride boyanıp boyanamayacağı merak konusu oluyor. Kaşlar boyanabilir ama bunun için iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Yani ekim işlemi yaptıran kişiler iyileşme sürecinden sonra kaşlarını istedikleri zaman boyatabilir ve bunun bir sakıncası yoktur.

Kaş Ekiminden Sonra Kaş Piercingi Yapılabilir Mi?

Kaş ekiminden sonra kişilerin kaş üzerinde bir şeyler yaptırması genel olarak herhangi bir engel teşkil etmez. Ancak mutlaka iyileşme sürecinin tamamlanması gerekir. Yani iyileşme sürecinden sonra birçok farklı şey yapılabilir. Piercing de bunlardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Kaş ekiminden sonra iyileşme süreci tamamlanınca Piercing takmakta herhangi bir sakınca yoktur.

Ense Bölgesinden Alınan Saçlar Kaş Bölgesinde Çok Uzar Mı?

Kaş ektirme sadece daha fazla kaşa sahip olmak için yapılmıyor. Bunun dışında estetik amaçlar ile kullanımı yaygındır. Kaşlarının yoğunluğundan memnun olan kişiler sadece şekilde değiştirme amacı ile de ekim işlemi yaptırabilir. Kaş ekimi ile daha keskin, düz, kavisli ve benzeri şekillerde kaşlara sahip olabilirsiniz. Muayene sırasında istediğiniz kaş yapısına göre çizim yapılır.

Tags:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish