S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Özellikle erkeklerin saç dökülmesinin nedenleri konusundaki soru işaretleri için sizler için bir liste düzenledik. Bunun nedeni A vitamini düşüklüğü gibi geçici bir sağlık durumu bile olabilir.

Saç ekimi ameliyatı sırasında uygun teknikle anestezi uygulaması yapılır ve süreç boyunca acı ya da ağrı hissedilmez. Uzmanlarımız tarafından uygulanan anestezi ve seçilen saç ekim yöntemi hastalarımızın konforunu ön planda tutacak şekilde ağrısız ve acısız yöntemlerle uygulanmaktadır.

Saç ekimi deneyimli, kalifiye ve eğitimli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir işlemdir. Hasta, operasyon öncesi ve sonrası dikkat etmesi gereken konular tarafından uzmanlarımızca bilgilendirilir ve ameliyat sonrası ciddi komplikasyonlara ve önemli yan etkilere maruz kalmaz.

Doğal bir görünüm için ilk adım, uzmanlarımız tarafından ekim yapılacak bölgenin kişiye uygun saç çizgisi, kafa yapısı, alın açıklığı ve yüz oranı değerlendirilerek yapılan çizimidir. İkinci olarak doğal görünümü korumak amaçlı kesi olmayan, iz bırakmayan yöntemler tercih edilmelidir. Bugünlerde birçok saç ekim tekniği kullanılmaktadır, ancak en yaygın kullanılanı
ve dünyada güvenilen yöntem FUE tekniğidir. FUE tekniği ile kesi olmadan acısız, ağrısız, izsiz ve dikişsiz bir operasyon geçirmeniz mümkündür. Bu sebeple ameliyat sonrası iyileşme hızlı olmakta ve daha etkin sonuçlar alınabilmektedir.

• Saç dökülmesi yaşayıp, saç çizgisi geri çekilen, alnı açılan kişilerde
• Saç dökülmesi yaşayıp saç tepesinde dökülme veya incelme yaşayan kişilerde
• Tamamen veya neredeyse kellik oluşan kişilerde
• Kök alınacak yerde (Donör bölgede) yeterli saçı bulunmayan kişilerde
• Kalıcı saç incelmesi yaşayan kişilerde
• İzsiz ve acısız bir saç ekimi operasyonu isteyen kişilerde


FUE saç ekim tekniği uygulanmaktadır.

Çoğu saç ekim ameliyatı nakledilecek greft sayısına ve tedavi planının karmaşıklığına bağlı olarak 4 ila 8 saat sürmektedir. En iyi sonucu elde etmek için uzmanlarımız saç greftlerinizi titizlikle tek tek toplar ve ekimini gerçekleştirir.

Saç ekimi maliyeti, hastaya ekim yapılacak greft sayısına, kellik derecesine, uzman tarafından uygulanacak ekim methoduna ve operasyon sonrası bakım uygulamalarının dahil olup olmamasına bağlı olarak kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

En doğal ve en başarılı sonuçlar elde etmek için doğru analiz çok önemlidir. Saç, sakal, bıyık, kaş ekimi işlemlerinden önce doku ve kıl yoğunluğu, büyüme yönü, ekim alanı ve ekim sonrası beklenen estetik sonuç gibi faktörlerin mutlaka operasyon öncesi analiz edilmesi gerekmektedir.

– Saç köklerinin alınacağı donör alanın hazırlanması
-Donör bölgeye anestezi uygulanması
-Donör bölgeden mikro kesiklerle saç köklerinin çıkarılması
-Graftların optimum koşullarda hazırlanması
-Saç ekiminin yapılacağı alıcı bölgeye anestezi uygulanması
-Alıcı bölgenin hazırlığı
-Graft yerleştirmesi
-Saç Dökülmesi ve saç ekim sonrası güçlendirme tedavisinde vitamin uygulaması

Ekim yapılacak olan saçlar ense bölgesinden alınır.

Ense bölgesinden alınan saç kökleri yeniden çıkmamaktadır. Bu nedenle tüm kökler alınmamakta ve alınacak köklerin yoğunluğu, yeri uzmanlarımız tarafından belirlenmektedir. Saç ekim sonrası köklerin alındığı bölgede farkedilmeyecek bir estetik görünüm amaçlanmaktadır.

S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Özellikle erkeklerin saç dökülmesinin nedenleri konusundaki soru işaretleri için sizler için bir liste düzenledik. Bunun nedeni A vitamini düşüklüğü gibi geçici bir sağlık durumu bile olabilir.

Saç ekim operasyonunu takiben 2. gün yıkama başlar ve 15 gün özel yıkama gerekir. Daha sonraki iyileştirme sürecinde ekstra bir bakım gerektirmez.

Operasyon bitiminden hemen sonra hasta kara,hava,deniz yolculuğu yapabilir.

Pandemi şartlarına uygun ve streril ortamlarda saç ekimi gerçekleştirilir ve covid testi operasyon öncesi kliniğimizce karşılanır.

Çoğu kişi saç ekiminden kısa bir süre sonra işe dönebilmektedir. Bu süre kişiden kişiye göre değişmektedir.Operasyondan sonraki ilk 2 hafta ekilen saç köklerine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Ekimden 2 ila 5 gün sonra: Operasyon sonunda takılan bandajlar çıkarılır ve 2. Gün saç yıkaması uzmanlarımızca yapılır.Ekimden 1 hafta sonra; saç ekimi yapılan bölge nazikçe yıkanabilir.Ekimden birkaç hafta sonra genellikle ekilen saçlar dökülmeye başlar ve daha sonra tekrar uzamaya başlayacaktır.Ekimden 6 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar.
Ekimden 12 ila 18 ay sonra ise ekilen tüm saçlar çıkar ve yoğunlaşır.
Saç Ekimi, Sakal, Bıyık, Kaş Ekimi ve Saç Plazma Uygulamaları hakkında tüm merak ettikleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

S.S.S

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish