Saç Ekimi Nedir?

Saç Ekimi, özellikle erkeklerde sıkça görülen kellik problemi için harika bir çözüm yoludur. En iyi seçenek olan bu işlemi derinlemesine açıklamak istiyoruz.Kellik, farklı yoğunlukta olmasına rağmen, 50 yaşına kadar olan bireylerde daha yüksek bir insidansa sahiptir. Popülasyonumuzu çeşitli şekillerde etkiler ve etkilenen popülasyon yıllar içinde artma eğiliminde olduğundan tüm yaş gruplarına yayılabilir.
 

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Birkaç farklı saç ekimi yöntemi vardır. En bilineni Fue tekniğidir. Bununla birlikte, naklin nihai sonucu esas olarak foliküler materyalin kalitesine, kullanılan ekipmana ve bunu gerçekleştiren profesyonellerin uzmanlık derecesine bağlıdır.Kişi operasyonda TV izleyebilir, konuşabilir, cep telefonu kullanabilir. Müdahale profesyoneller tarafından ve uygun ekipman ile yapıldığı sürece asla iz bırakmaz. Sonuçlar yüksek kalitede olacak ve uygulama hızlı bir şekilde yapılacaktır.
 

Saç Ekimi Güvenli mi?

Saç ekimi deneyimli, kalifiye ve eğitimli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir işlemdir. Hasta, operasyon öncesi ve sonrası dikkat etmesi gereken konular tarafından uzmanlarımızca bilgilendirilir ve ameliyat sonrası ciddi komplikasyonlara ve önemli yan etkilere maruz kalmaz.
 

Saç ekim operasyonu ne kadar sürer?

Çoğu saç ekim ameliyatı nakledilecek greft sayısına ve tedavi planının karmaşıklığına bağlı olarak 4 ila 8 saat sürmektedir. En iyi sonucu elde etmek için uzmanlarımız saç greftlerinizi titizlikle tek tek toplar ve ekimini gerçekleştirir.
 

“Operasyon bitiminden hemen sonra hasta kara,hava,deniz yolculuğu yapabilir.” DesignHairTransplant

Ekim yapılacak saçlar nereden alınır?

Ekim yapılacak olan saçlar ense bölgesinden alınır.
 

Saç ekimi sonrası sürekli saç bakımı yaptırmak gerekir mi?

Saç ekim operasyonunu takiben 2. gün yıkama başlar ve 15 gün özel yıkama gerekir. Daha sonraki iyileştirme sürecinde ekstra bir bakım gerektirmez.
 

İyileşme sürece nasıl gelişiyor?

Çoğu kişi saç ekiminden kısa bir süre sonra işe dönebilmektedir. Bu süre kişiden kişiye göre değişmektedir.Operasyondan sonraki ilk 2 hafta ekilen saç köklerine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Ekimden 2 ila 5 gün sonra: Operasyon sonunda takılan bandajlar çıkarılır ve 2. Gün saç yıkaması uzmanlarımızca yapılır.Ekimden 1 hafta sonra; saç ekimi yapılan bölge nazikçe yıkanabilir.Ekimden birkaç hafta sonra genellikle ekilen saçlar dökülmeye başlar ve daha sonra tekrar uzamaya başlayacaktır.Ekimden 6 ay sonra yeni saçlar çıkmaya başlar.Ekimden 12 ila 18 ay sonra ise ekilen tüm saçlar çıkar ve yoğunlaşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish