Sakal Ekimi

Sakal sahibi olmak veya yüzündeki sakalsız kısımların da sakallı olmasını isteyen kişiler yaptırabilir. Günümüzde insanlar tarafından sık tercih edilen bir işlemdir. Yüzünüzde sakalsız olan kısımların kıl kökü ekimi ile dolu görünmesini sağlamak mümkündür. Dış görünüşte sakalın önemi büyüktür. Sakalı çıkmayan ya da bazı bölgelerde daha az yoğunlukta çıkan kişiler için son derece faydalı bir işlemdir.
Özellikle son zamanlarda bu işlemin birçok insan tarafından yaygın olarak tercih edildiğini söylemek mümkündür. Başarılı sonuçlar ortaya koyması ve genel olarak herkes tarafından beğenilmesi sayesinde sık tercih edildiği görülür. Sakal ekimi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.
Sakal ekimi olarak adlandırılan işlem alanında uzman kişiler tarafından sorunsuz bir şekilde yapılır. Genel olarak belirtmek gerekir ki işlemin temel yapılma nedeni erkeklerin estetik amaçları oluyor. Daha iyi görünmek için kolay bir şekilde uygulanan bu işlem oldukça idealdir.


Sakal Ekimi Kimlere Uygulanır?

Sakal ekimini bu konuda yardıma ihtiyacı olan herkesin tercih etmesi mümkündür. Erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilen bir uygulama olması ile ön plana çıkıyor. Bazı erkeklerin yüz bölgesinde istenilen şekilde sakal çıkmıyor. Daha doğrusu tüylenme istendiği gibi gerçekleşmiyor. Bu durumda da sakal ekimine başvuruluyor. Kişinin isteği doğrultusunda gerekli olan yerlerde ve istenen bölgelerde ekim gerçekleştirilir. 
Genel olarak şu kişilerde sakal ekimi uygulanır:
 
  • Asimetrik sakallara sahip olanlar
  • Seyrek ve boşluklu bir sakal yapısına sahip olanlar
  • Hormonsal sebeplerden dolayı sakalı çıkmayan kişiler
  • Cinsiyet değiştiren kişiler
  • Herhangi bir sebeple yanık, yara, iz ve benzeri şeyleri olanlar
Belirtilen kişilerin yanı sıra herhangi bir nedenden ötürü sakallarının daha fazla olmasını isteyen kişiler de sakal ekiminden yararlanabilir. Ancak uygunluğun uzman doktor tarafından kararlaştırılacağını belirtmekte fayda var.
 

Sakal Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Bütün operasyonlarda olduğu gibi sakal ekiminden sonra da bireylerin dikkat etmesi gereken birtakım unsurlar bulunuyor. İşlemin başarısı ve sonuçların daha iyi olması için bu önemli bir konudur. Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi ilk yıkama için uygun zaman gelene kadar ekim yapılan alanın su ile temas etmemesidir.
Bu noktada ilk 3 gün çok önemlidir.  Dreftlerin tutulması için kişinin nemli ortamlardan korunması gerekiyor. Sakal ekimi yaptıran kişiler başta sigara olmak üzere tütün ürünlerinden uzak durmaya dikkat etmelidir.
 

“Sakal ekimi deneyimli, kalifiye ve eğitimli bir uzman tarafından yapıldığında güvenli bir işlemdir. Hasta, operasyon öncesi ve sonrası dikkat etmesi gereken konular tarafından uzmanlarımızca bilgilendirilir ve ameliyat sonrası ciddi komplikasyonlara ve önemli yan etkilere maruz kalmaz.” DesignHairTransplant

Sakal Ekimi Saç Ekimi ile Birlikte Yapılır Mı?

Sakal ektirecek olan kişilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi aynı zamanda saç ekimi yapılıp yapılmayacağıdır. Yani sakal ekiminin saç ekimiyle birlikte yapılmaya uygun olup olmadığı merak edilir. Belirtmek gerekir ki bu noktada uzman doktor tarafından yapılan muayene ve kontroller sonrasında uygulamaya karar verilir. Öncelikle saç köklerinin detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir.

Hangi bölgeden alım yapılacağı ve benzeri alanlar değerlendirilir. İki işlem birlikte yapılabilir. Büyük bir titizlik ile çalışılması gerekir. Uzman doktor tarafından öncelikle gerekli kontroller yapılarak kıl köklerinin alınması sağlanır. Sonrasında ise bu kökler açılan kanallara yerleştirilir. Sakal ekimi ile saç ekimi birlikte yapılacağı zaman uygun köklerin uygun alanda kullanılması sağlanır.

Yani renk, kalınlık ve benzeri bakımdan saç ve sakal için kullanılacak olan kıl kökleri ayrılır. Ekim yapmak adına ayrılan kıl köklerinde renk ayrımı doğru yapılmalıdır. Çünkü saç ile sakal arasında renk tonu bakımından farklılıklar olabiliyor. Gerekli unsurlara dikkat edildiği takdirde sakal ve saç ekimi birlikte yapılabilen bir uygulamadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchGermanItalianRussianTurkish